Kostum per dhendrrin

Kostumi i dhendrrit eshte i rendesishem dhe mbi kete argument te besh gafa eshte shume e lehte.

Nje fustan nuseje eshte shume me personal dhe duke marre ne konsiderate te gjitha propozimet e stilisteve nje femer ka shume zgjedhje ne dispozicion.

Nuk eshte e njejta gje per meshkujt, i cili nese deshiron te jete elegant duhet te zgjedhi mes nje kostumi blu ose gri, tight apo gjysem tight. Evitohet me force smoking-u i cili eshte nje kostum mbremjeje dhe jo ceremonie.

Sigurisht, kjo eshte ajo qe quhet bon ton por meqenese ceremonia martesore eshte dita juaj, cdo dhenderr eshte i lire te zgjedhe ate kostum qe preferon.

Vendimi i pare per tu marre eshte ajo qe te vishni nje kostum klasik ose tight, mos harroni qe tight rezervohet per martesa shume elegante dhe tradicionale dhe sipas zakonit vishet gjate dites dhe nuk mund te vishet ne ceremoni pas ores 18:00.

Me te thjeshte jane nje kostum blu ose gri te cilet duhet te jene ne harmoni me kemishen, kepuce ceremonie dhe kravat gri ose me ngjyra. Mos harroni, se kostumi i dhendrrit duhet te jene ne harmoni me fustanin e nuses dhe me llojin e dasmes./ikub/