Kjo pije rigjeneron eshtrat dhe nyjat

Kjo pije rigjeneron eshtrat dhe nyjatNë vijim ju paraqesim një recetë krejt natyrale, recetë kjo që është në gjendje që në mënyrë efikase ta përmirësojë dhe rigjenerojnë gjendjen e nyjave, eshtrave dhe gjurit, duke ndikuar në zbutjen e dhimbjeve, transmeton gazeta Kosovs Sot Online.

Ja si ta përgatisni:

Përbërësit:

– 1 kilogramë mjaltë

– 10 lugë fara të lirit

– 50 gramë fara të kungujve

– 5 lugë susam

– 3 lugë rrush të thatë

– 50 gramë fara të lulediellit

– 50 gramë kokrra gruri.

Mënyra e përgatitjes:

Përzieni të gjithë përbërësit e përmendur më lart në një enë të paksa më të madhe. Kur t’i keni përzier mirë, masën e vendosni në një kavanoz të madh prej qelqit. Merrni nga një lugë para secilit kafjall dhe drekës.