Kate Middleton, make-up

Nje make-up i sofistikuar por shume rinor, lekure perfekte dhe me nje fustan te dizenjuar per te nga Sara Burton nga maison Alexander Mcqueen.

Cfare te kerkosh me shume nje perralle e vertet. Keshtu nusja ka synuar per nje truk klasik duke nenvizuar pjesen e poshtme te syve. Ne krahasim me shume nuse, Kate ishte shume natyrale ne diten e saj te dasmes, truk i thjeshte dhe floke te leshuar, bejne pjese ne stilin e saj te perditshem.

Ajo qe te ben me shume pershtypje tek kjo vajze eshte lekura perfekte, sigurisht qe i eshte besuar nje profesionisti i cili ka nxjerre ne pah me se miri pjeset e saj me te mira.

Syte jane nenvizuar me laps te zi, te sfumuara ne pjesen e siperme dhe buzet shume natyrale me nje buzekuqe pothuaj te padukshem. Edhe tek manikyri, Kate ka synuar tek perfektja, thonj mjaft te shkurter me nje manikyre bezhe ne roze. Cte themi…thjeshte perfekte!/ikub/