Kanella me kefir ka efekt të çuditshëm në organizëm

Kanella me kefir ka efekt të çuditshëm në organizëmNëse dëshiron ta ringjallni dhe freskoni trupin tuaj, kombinimi me këta dy përbërës është zgjedhja e duhur.

Ky kombinim ul kolesterolin dhe sheqerin në gjak, përmirëson shikimin. Ndikon pozitivisht në punën e veshkave, normalizon peshën, transmeton gazeta Kosova Sot.

RECETA: Përzieni kefirin (ose jogurtin me pak yndyrë) me kanellë. Kanellën hidheni sipas shijes – gjysmë lugë të kafesë në 200 ml kefir (jogurt) me temperaturë të dhomës. Nëse çdo mbrëmje, në vend të darkës, e konsumoni këtë lëng, shumë shpejtë do t’i vëreni rezultatet pozitive në trup dhe fytyrë.