Ja si të përtërini fëtyren për dhjetë minuta

Ja si të përtërini fëtyren për dhjetë minutaKjo maskë do të shndërrohet në tretman alternativ për shumë sallone të bukurisë. Është ekonomike dhe krejt natyrale, ndërsa që shtrëngon lëkurën m mirë se botoksi Përbërësit e nevojshëm: 1 të bardhat e vezës, 1/2 e lugës lëng limoni, 1/2 e lugës vaj kokosi.

Përgatitja: Të bardhat e vezës e hidhni në një enë të vogël dhe e përzieni. Më pas shtoni lëngun e limonit dhe vajin e kokosit.raporton Gazeta Kosova Sot

Maskën e vendosni në fytyrë të pastruar dhe e lini për 10-15 minuta. Kur maska të jetë tharë, e shpëlani me ujë të ngrohtë, ose me çaj kamomili. Për të pasur rezultate më shpejt të theksuara, këtë maskë ta përdorni dy herë në javë. Të gjithë ata që e kanë përdorur këtë maskë, kanë vërejtur rezultatet e saj.

Edhe efektet shëruese për lëkurën të vajit të kokosit ka efektin e tij. Përndryshe, përdorimi i vajit të kokosit në vend të kremrave të natës është mënyra më e mirë për të parandaluar plakjen e hershme të fytyrës dhe shfaqjen e rrudhave. Një sasie vogël e këtij vajit magjik e përtërin lëkurën tuaj, duke e bërë më të shtrënguar, më të pastër dhe më të bukur. Jini edhe ju të bukur me këtë maskë.