Ja si të eliminoni lëkurën e errët vetëm me tre përbërs

Ja si të eliminoni lëkurën e errët vetëm me tre përbërsPjesët e errëta në lëkurë mund të shfaqen si rezultat i shkaqeve të shumta, duke përfshirë, depilimin, ekspozimin e tepërt në diell si dhe përdorimin e shpështë të antidjersave.

Ato janë më të zakonshme në zonën e qafës, në pjesët e brendshme të kofshës dhe sqetulla.

Problemet e ndryshme shëndetësore mund të kontribuojnë në shfaqjen e njollave të errëta. Diabetikët, njerëzit mbipeshë, pacientët e të diagnostikuar me kancer si dhe pacientët që i nënshtrohen terapive hormonale, janë disa nga grupet më tërrezikuar për të pasur lëkurë të errët në disa zona të trupit.

Ilaçet natyrore janë më të sigurta se sa medikamentet e ndryshme dhe nuk shkaktojnë pothuajse asnjë efekt anësor.

Fuqia e tre përbërësve- bikarbonat natriumi, vaj ulliri dhe kripë

Përbërësit:

1 lugë çaji vaj ulliri
1 lugë çaji kripë
1 lugë çaji sodë buke
Përgatitja:

Kombinoni përbërësit derisa të krijohet një pastë. Aplikoni përzierjen në zonën e prekur të lëkurës, dhe lereni për 20 minuta. Shpëlajeni zonën e prekur sa më mirë.

Përsëriteni trajtimin 3 herë në javë dhe zonat e errëta do të zhduken nga lëkura.

Gjithmonë përdorni krem mbrojtës kur ekspozoheni ndaj diellit. Sigurohuni që ai të ketë një mbrojtje të shkëlqyer UV.

Pini shumë ujë dhe rritni marrjen e vitaminës E. Përpiquni ta merrni atë nga burimet natyrore.