Ja si ta largoni celulitin për 7 ditë

Shkaku i “thyerjes” së lëvores së fortë të portokallit, kjo recetë është bërë shumë popullore në mbarë botën. Kohët e fundit bukuroshet në internet në llogaritë e tyre shkruajnë për kremin efikas kundër celulitit, e cila jep rezultate të mira. Siç thonë bukuroshet, nëse e përdorni rregullisht, rezultatet do t’i dalloni që pas shtatë ditësh.

Përbërësit:

Krem i fëmijëve (100 ml); 5-6 tableta “mumio” (rrëshirë mali); 20 pika vaji eterik të portokallit ose limonit; Vaj eterik të kanellës (5 pika).

Udhëzimet për përdorim:

Në kavanoz derdhni 100 g krem fëmijësh, e më pas shtoni 5 tableta “mumio” (pluhur). Përzieni, më pas hidhni 20 pika vaj agrumesh sipas dëshirës dhe 5 pika vaj kanelle. Kur përbërësit të bashkohen, mbyllni kapakun dhe e lini për 10 orë!

Përdorimi:

Për çdo ditë kremin e aplikoni nëpër hapësirat kritike ku shikoni celulit, sipas mundësime me lëvizje të forta.

Vërejtje:

Afati i përdorimit është 3 javë. Pas aplikimit prisni që lëkura ta thithë.