Ja si mund te zgjedhesh fustanin e duhur

Problemi i zgjedhjes se veshjes suaj nuk eshte me aq i madhe sa duket.

Jo vetem sepse ne dasem qendra e vemendjes jane cifti dhe jo ju, por edhe sepse specialistet e modes sygjerojne 5 rregulla per te zgjedhur veshjen e duhur.

Eleganca eshte e zeze: Kur flitet per dasmen kjo shprehje eshte nje e vertete relative. Per nje ceremoni martesore e zeza duhet te shoqerohet me aksesore dhe canta te shndritshme dhe shume te vecanta, te cilat terheqin lehtesishte vemendjen e te pranishmeve.

E bardha mbreterore: Askund nuk shkruhet se ne dasem nuk lejohet veshja e bardhe.  Jeni te lire te zgjidhni fustanin tuaj ne kete ngjyre, por ne se nuk deshironi qe ndokush te ju ngaterroje me nusen do te ishte me mire te zgjidhnit nje ngjyre tjeter ose ta shoqeronit fustanin tuaj te bardhe me aksesore shumengjyresh.

Dasem mengjesi: Ne raste te tilla eshte e keshillueshme qe veshja juaj te jete nje kostum ose nje fund special, festiv dhe elegante. Ngjyrat me te pershtatshme jane tonalitetet e celura dhe mundesishte cdo veshje te shoqerohet me aksesor ne forme luleje dhe me ngjyre te ndezur.

Bukuria e limituar: Kjo dasem nuk eshte festa juaj, ndryshe nuk do kishit marre ftese, por do te kishit derguar shume te tila, ndaj kujto gjithnje qe kjo nuk eshte dita juaj, por e nuses dhe dhe e dhenderit.

 

Ju jeni thjeshte nje e ftuar nderi ne gezimin e tyre dhe ne se ju e njihni veten si nje person te respektuar, inteligjent dhe me klas, duhet te visheni ne menyre te tille qe te mos rrezikosh te nxjerresh nusen ne plan te dyte./femrore/