Ja pija për të humbur peshë

Ja pija për të humbur peshëNëse dëshironi të humbni let peshë për kohë fare të shkurtë pa dieta, konsumoni këtë pije të thjeshtë.

Përbërësit:
– 60 gramë majdanoz
– 1 limon
– 2-3 dl ujë.
Përgatitja:
Imtësojeni majdanozin dhe shtrydhni lëngun e limonit. Të dy përbërësit i vendosni me një gotë dhe mbushni me ujë. Lëngun ta konsumoni në lukth të zbrazët dhe atë për vetëm pesë ditë e më pas bëni një pauzë prej dhjetë ditëve. Kjo pije përshpejton shkrirjen e kalorive në organizëm dhe siguron sasi të mjaftueshme të vitaminave dhe mineraleve. Majdanozi përmirëson tretjen dhe i ndihmon organizmit në hedhjen e ujit shtesë, duke eliminuar kështu fryrjet në stomak.