Gjeste te vogla qe perkedhelin trupin tuaj

Edhe sot dita qe keni kaluar ka qene plote impenjime, takime pune, e ngarkuar etj dhe ndjeni nevojen te largoheni nga bota per te rigjeneruar forcat.

Nje takim perjavshem

Edhe sot dita qe keni kaluar ka qene plote impenjime, takime pune, e ngarkuar etj dhe ndjeni nevojen te largoheni nga bota per te rigjeneruar forcat.

Koha e lire qe keni ne dispozicion eshte gjithmone e paket, por nje here ne jave provoni te programoni nje ore te gjithen per vete per te perkedhelur trupin tuaj, per tu ndjere me e bukur, per te qetesuar mendjen per te filluar me me shume energji. Ndonjehere mjafton nje banjo e ngrohte, nje masazh relaksues per te kthyer paqen me boten.

Nje dush bukurie

Mund te transformohet ne nje moment mireqenieje fale ujit qe ju rrjedh ne trup. Per te pasur nje trup te mendafshte eshte e rendesishme te perdorni nje eksfoliant te mire ne menyre qe edhe principet aktive te kremit qe perdorni perdite te thithen me mire. Per te pergatitur lekuren me pare ferkojeni ne menyre delikate me sfungjer dhe ne uje te vaket, me pas mund te beni nje peeling duke proceduar me levizje qarkulluese mbi te gjitha ne kofshe dhe gluteal.

Relaks ne vaske

Ndjeni nevojen per tu relaksuar? Provoni te futeni ne vaske dhe harrejoni boten. Blini nje CD me muzik relaksuese, me te miret jane ato qe prodhojne muzik nga natyra, mbushni vasken e uje dhe ndonje pike vaj esencial. Pasi te keni fikur celularin ndizni magnetofonin dhe futuni ne uje, mbani syte mbyllur dhe qendroni ne uje per te pakten 20 minuta.

Beni nje gjume te qete

Gjumi eshte me te vertet nje pjese e bukurise, e vetmja menyre per te bere pamjen tuaj me te relaksuar. Gjate nates trupi prodhon hormone qe ulin nivelin e kortisoleve, hormonin e stresit i cili influencon ne plakjen e qelizave te lekures./ikub/