Fytyre, trup dhe floke shkelqejini me xixa

Per mbremje festash make-up-i mund te ndricohet ne menyre ndryshe nga zakonisht fale perdorimit te brilanteve.

Per tu shtrire ne ftytre, ne menyre te vecante mbi sy, ose edhe per te shkelqyer lekuren e trupit apo floket, xixat jane perfekte per nje mbremje ndryshe.

Eshte e rendesishme te mos e teproni, ne kete menyre nese do te vendosni nje shkelqimin do ta keni ne fytyre atehere synoni per nje veshje me te thjeshte. Natyrisht, duhet te kete ekuiliber edhe ne make-up dhe nese vendosni te perdorni brilant mbi sy, buzet duhet te jene te tonalitet mat, ndersa mund te krijoni nje lloj kombinimi me manikyrin.

E kunderta ndodh nese synoni per nje truk shkelqyes ne buze, pjesa tjeter duhet te jete neutro. Ne treg egzistojne si grim me shkelqim ashtu dhe mat. per te bere qe lekura juaj e dekoltese, krahet dhe shpatullat jane perfekte kremrat me xixa.

Shume delikat dhe me nje efekt te paperseritshem edhe dhe kremi i trupit Chanel 19. Beni qe per nete festash lekura juaj te shkelqeje si nje yll./ikub/