Floket, rruge te lire ngjyres se kuqe

Floket e kuqe jane te preferuarat e shume femrave te cilat deshrojne te jene te admiruara, sepse eshte nje ngjyre qe nuk kalon pa u vene re lehte.

Sigurisht, qe ka shumellojshmeri te ngjyres se kuqe dhe zgjedhja duhet te behet ne baze te ngjyres se lekures dhe syve. Kuqet natyrale identifikojne nje femer me lekure shume te hapur dhe me sy te celur.

Ne rastin e bojrave, mund te jete e veshtire te zgjedhesh vet ngjyren e kuqe qe ju shkon me shume sepse nuk duhet te krijoje kontrast te tepert dhe shume te dukshem me ngjyren e lekures. Per kete arsye eshte mire qe te konsultoheni me nje specialist per floket. Per ato qe preferojne te kujdesen vet per floket e tyre, ne treg mund te gjeni shume produkte ne tonalitet e ndryshme te se kuqes. Kenaja me ngjyre te kuqe eshte shume e preferueshme pasi eshte dhe nje produkt bimor.

Sipas tendencave te fundit te bukurise, e kuqja duket se eshte kthyer shume ne mode pas disa vitesh nen hije . Por nuk ekziston nje prerje flokesh qe mund te identifikoje sa me mire floket e kuqe. Por floket e kuq jane akoma me te bukur nese shprehin ne maksimum shkelqimin e tyre, keshtuqe eshte e rendesishme te perdorni produkte per ti mbajtur floket te shendetshem dhe te forte. Fal maskave natyrale te cilat mund ti beni ne shtepi me lehtesi nuk keni me arsye per tu justifikuar.

Persa i perket make-up-it eshte mire te zgjidhni tone shume te hapur, ne menyre qe te nxjerrin ne pah jo vetem syte por edhe ngjyren e flokeve. Ngjyra jeshile dhe bojeqielli jane tipike per kete fototip, tonalitet mund ti kombinoni edhe me ngjyrat metalike, si bronzi, e arta, e argjendta, sigurisht qe shume bukur ngjan edhe e zeza. Rruge te lire per buzekuqin e kuq te flakte, per buze me te vertet senauale.