Femrat qe ecin ne menyre provokuese kerkojne dashurine

Joshja tregohet nga shume gjeste te vogla, nje nga keto eshte ecja provokuese. Kete e dine mire femrat qe nga lartesia e takave te tyre, levizin me dredhi ijet e tyre.

Zakonisht quhet perdredhje ose valezim, por permbajtja eshte gjithmone e njejta. Tashme nje studim i ri ka dhene nje kuptim edhe ketij vesi tipik femeror.

Sipas eksperteve te universitetit te Britanise se Jugut ne France, kur zonjushat ecin ne kete menyre jane duke kerkuar nje te dashur. Jane pikerisht ne kerkim te dashurise, motivi? Jane pjellore dhe gati per te riprodhuar. Eshte e qarte qe nuk eshte nje sjellje e vetedijshme.

Studimi ka perfshire 103 femra beqare, mes moshes 18 dhe 20 vjec. Nje nga kekruesit, profesor Gueguen, ka komentuar: ”Kemi zbuluar se femrat prane ovulimit kane marre me shume kohe per te ecur pergjate nje korridori dhe ecjet e tyre jane perceptuar si me seksi nga meshkujt. Keto rezultate konfirmojne se sinjalet delikate te sjelljes jane te influencuara nga cikli menstrual”.

Testimet u organizuan ne kete menyre; vajzat paten nje interviste me nje djale simpatik, me pas duhet te pershkonin nje korridor dhe te hynin ne nje laborator. Ketu ato duhet t’i nenshtroheshin nje testi te peshtymes per te kontrolluar nivelin e hormoneve.

Deri ne fund te testimit ishin informuar se ishin filmuar dhe pastaj nese deshironin te jepnin pelqimin e tyre per perdorimin e imazheve. Por hulumtimet nuk perfunduan ktu. Keto video me pas jane pare nga nje grup meshkujsh, te cilet i’u eshte dashur te tregojne ecjet me seksi, dhe kane rezultuar ato beqaret ne periudhen me pjellore. Me pak fjale, per te joshur nje mashkull nuk sherbejne vetem takat, duhet edhe stil ne ecje.