Femrat japoneze zbulojnë sekretin: Kjo na e bën fytyrën tonë të duket aq e re

A keni menduar ndonjëherë nëse mund ta rinovoni lëkurën tuaj të fytyrës?

Natyrisht nuk ekziston ndonjë mrekulli, por ajo që mundemi, është t’ju ndihmojë të dukeni më të reja dhe më të shëndetshme, duke ju dhënë më shumë tonizëm dhe më shumë elasticitet.

Dhe një ilaç efektiv dhe i thjeshtë është të përfitosh nga kjo maskë ekonomike japoneze.

A doni të dini se çfarë është dhe si bëhet kjo? Kjo maskë rinovuese do të kërkojë përbërësit e mëposhtëm:

-3 lugë oriz organik kafe.– Një lugë e gjysmë gjelle ujë të distiluar.-Dy lugë çaji avokado e pjekur.– Një gjysmë lugë çaji mjaltë.

Përgatitja:Gjëja e parë që duhet bërë është të gatuhet orizi. Ngrohen orizin dhe pastaj ndajeni ujin nga orizi. Ruajini edhe orizin edhe ujin.

Ajo çfarë duhet bërë tash është që ta thajmë orizin dhe ta vendosim në një tas tjetër, e më pas ta shtojmë avokadon dhe mjaltën. Përdoreni një lugë për t’i përzier përbërësit, deri sa të krijohet një përzierje homogjene.

Këtë përzierje aplikojeni në fytyrë dhe lejeni për 15-20 minuta. Pastaj, përdorni topa pambuku për ta larguar atë dhe lajeni fytyrën tuaj me ujë orizi.