Dy truqe të bukurisë që do t’ia lehtësojnë jetën çdo gruaje

Dy truqe të bukurisë që do t’ia lehtësojnë jetën çdo gruajeÇdo vajzë e dinë se kujdesi për veten kërkon shumë kohë dhe durim.

Megjithatë, shumë pak vajza dinë për disa truqe të caktuara të cilat e bëjnë këtë proces më të lehtë, transmeton Telegrafi.

Gel alternativ për vetullat tuaja

Në vend se të përdorni gel alternativ për vetullat, ekspertët e bukurisë rekomandojnë të aplikoni sprej të zakonshëm të flokëve.

Zbardhja e thonjve

Thonjtë mund të marrin ngjyrë të verdhë nëse përdorni shumë ngjyra të mbyllura. Për t’i bërë ato të duken të pastra dhe të bardha, futeni një copë pambuku në lëng limoni, mbështilleni rreth gishtave dhe mbulojeni me fletë metalike. Mbajeni ashtu për 10-15 minuta, pastaj hiqeni. /Telegrafi/