Dieta indiane – 7 kg për 7 ditë

Dieta indiane – 7 kg për 7 ditëDieta indiane zgjat 7 ditë, gjatë së cilës mund të humbni deri më 7 kg.

Gjatë dietës nuk duhet të konsumoni lëngje të tjera përveç ujit dhe çajit të zi pa sheqer.

Gjatë 7 ditëve duhet të ushqeheni kështu:

Mëngjesi: 1 gotë qumësht dhe 1 banane;

Dreka: 3 lugë oriz i zier duke i shtuar edhe sojë, 1 gotë çaj të zi, 2/3 e një ene perime të ziera me keri sos;

Darka: 1 gotë çaj të zi, 2/3 e enës me perime të ziera (me keri sos).

Receta për përgatitjen e perimeve me keri sos:

Preni 3 domate në feta. Qëroni një patëllxhan dhe preni në formë kockash. Dy speca dhe një karotë preni në formë të lentave. Preni imët edhe 2 thelpinj hudhër. Patëllxhanin dhe karotën skuqini me vaj ulliri. Më pas shtoni specat dhe domatet. Ngrohni në zjarr të qetë për rreth 15 minuta. Në fund shtoni një lugë keri sos, krip dhe hudhrën. Pastaj ngrohni edhe për 10 minuta të tjerë.