Çfarë nuk duhet të blini prej koleksionit dimëror 2011-2012

…sepse ajo nuk është më në modë apo nuk do të jetë më dhe ju prapë mund ta merrni atë në dyqane.Yjet dikur ishin hit për shkak të koleksionit sezonal të Dolce&Gabbana. Tani është koha t’ju themi lamtumirë.

Bluza me mëngë të fryra në pjesën e krahëve – kanë qenë hit para dy viteve, mirëpo dyqanet tona ende nuk mund të ndahen nga to.

Çanta me motiv të lëkurës së gjarprit – edhe pse ishin një hit i madh dhe ndoshta do ju hyjnë në punë dikur, tani për tani nuk hyn në kategorinë e gjërave për të cilat ju duhet të shpenzoni para. Nuk ju rekomandojmë.

Sandale me pjesën e sipërme të mbuluar – edhe pse verore, dyqanshitësit ende vazhdojnë t’i mbajnë në raftet e tyre. Mos u mashtroni. Sandalet e tilla janë gabim!

Funde të fryra – edhe pse joshëse, për shkak se i japin efekt të një prapanice joshëse, i takojnë modës së vjetër. Atë që posedojnë një fund të tillë mund ta vënë në dollapin e lartë. Mund t’ju hyjë punë më vonë.

Veshjet me ngjyrë ari – vetëm nëse jeni ende duke menduar të shkoni në një karnaval. Për sezonin e ardhshëm nuk do ju hyjnë në punë sigurt.

/Telegrafi/