Makeup & Estetikë

Parfumi i bën femrat më të tërheqëse

Fytyrat femërore bëhen më tërheqëse nëse është e pranishme një aromë e këndshme, kanë zbuluar kërkuesit. Ata shprehen se aromat mund të ndryshojnë mënyrën sesi dukemi dhe tërheqjen që …

Si të dukeni bukur pa makeup

Çka duhet të përdorni për të pasur një fytyrë të bukur edhe pa makeup? Shumica e vajzave vendosin makeup për shkak që nuk ndihen mirë me dukjen natyrale të fytyrës së tyre, shkruan …

Si ta realizoni flokët topuz?

Nga Rita Ora te Gwen Stefani, të gjitha persoanzhet VIP kanë zgjedhur këtë model flokësh për t’u shfaqur në tapet të kuq. Flokët e mbledhura topuz janë padiskutim trendi i këtij sezoni. Por …