Çaji që ju ndihmon të bini në peshë shpejt, pastron mëlçinë, shkrin gurët në veshka dhe vret qelizat kancerogjene

Xhenxhefili është një erëz që ka filluar të përdoret ndjeshëm në shekullin XXI. Ai është i pasur me xhinxherol, shogaol dhe zingeron.Xhenxhefili ka veti anti-parazitale, anti-virale, anti-bakteriale etj. Përfitimet e çajit të xhenxhefilit janë të shumta:Përshpejton metabolizmin dhe ju bën të bini në peshë shpejt

Trajton muskujt e lënduar dhe qetëson dhimbjet e ndryshme
Eleminon virusin që shkakton gripin dhe të ftohurën
Përmirëson qarkullimin e gjakut
Lufton infeksionet dhe rrit sistemin imunitar

Parandalon shfaqjen e sëmundjeve kardiovaskulare etj
Përbërësit: një copë rrënjë xhenxhefili, mjaltë i papërpunuar, qumësht arre kokosi, cerek lugë shafran Indie, ujë.