Çaji i kanellës ngadalëson plakjen e lëkurës

Çaji i kanellës ngadalëson plakjen e lëkurësKjo do të jetë receta më e dashur për të gjithë ata që duan të mbeten të rinj e të bukur përgjithmonë.

E dini kush mund ta bëjë këtë mrekulli? Çaji i kanellës. Në një gotë me ujë të valuar hidhni 3 lugë kanellë pluhur dhe lëreni deri sa çaji të bëhet I vakët. Në këtë moment, shtoni 2 lugë mjaltë të papërpunuar dhe pijeni çajin në mëngjes dhe pasdite. Nëse e konsumoni rregullisht do të arrini rezultate mjaft të dukshme.

Ky çaj përveç se ju dhuron një lëkurë të bukur dhe ngadalëson plakjen, ai është gjithashtu i dobishëm për:

Inflamacionet dhe infeksionet e ndryshme

Redukton problemet me kapsllëkun

Rregullon nivelet e sheqerit në gjak

Ndihmon në humbjen e peshës

Heq dhimbjet reumatike

Zvogëlon sasinë e kolesterolit të keq në trup

Trajton infeksionet fungale në trup

Redukton dhimbjet menstruale