8 truke si të zgjoheni me flokë të përsosur

Mendoni se të zgjohesh me flokë të përsosur është diçka e pamundur dhe kjo ndodh vetëm në filma? E pra, ju themi qe e keni gabim, e në Living kemi mbledhur 10 truket më efektive se si të zgjoheni me flokë të rregull çdo mëngjes.

Provojini dhe do të ndiheni si ato vajzat e reklamave të shampove!
Përpara se të provoni ndonjë nga truket e mëposhtme mbani mend këto rregulla themelore:

Nuk duhet të shtriheni kurrë me flokë të lagur.
Nëse nuk i doni flokët e dredhur, përdorni ajrin e ftohtë të tharëses (në verë).
Krihini flokët përpara se të laheni e pas dushit.
Pritini flokët në atë model që mund ta stiloni lehtësisht.
1. Kapini flokët gërshet nëse i doni kaçurrela ose topuz.
2. Aplikoni disa pika vaj kokosi në majat e flokëve.
3. Këllëfët prej mëndafshi redukton ndjeshëm rënien e flokëve dhe elektrizimin. Megjithatë dhe pambuku nuk mbetet pas.
4. Aplikoni në flokët tuaj xhel Aloe Vera para se të shkoni në shtrat
Përzieni disa pika xheli aloe vera me ujë mineral dhe me një shishe sprucuese lagni flokët nga rrënjët deri tek majat.
5. Përdorni produktet e kujdesit për fëmijët
Produktet e kujdesit të fëmijës të tilla si vajra dhe sprajte janë natyrale dhe shumë herë më me pak kimikate sesa produktet për të rriturit. Mundohuni t’i lani flokët tuaj me shampo fëmijësh, dhe të aplikoni vaj fëmijesh. Në mëngjes ju do të keni flokë të butë e të mahnitshëm dhe do të mbani erë bebe.
6. Përdorimi i pudrës do t’ju krijojë ondet e valëzuara aq shumë të dëshiruara.
Përpara se të shtriheni, aplikoni pak pudër në rrënjët e flokëve. Ky produkt do të thajë yndyrën dhe do të valëzojë flokët tuaj.
7. Mbështillini flokët me çorape të holla najloni.
Përdorimi stockings najloni tuaja në flokët tuaj
8. Përdorni pajisje plastike për flokët.