6 truke bukurie që çdo vajzë duhet t’i dijë

6 truke bukurie që çdo vajzë duhet t’i dijë Kujdesuni për furçat tuaja të makjazhit

Për t’i pasur furçat në gjendje të mire ju duhet t’i lani ato. Lajini rregullisht duke përdorur shampo. Lërini të thahen natyralisht duke i vendosur sipër një letre.

Nuk keni nevojë të blini kremra trajtues të shtrenjtë. Ju mund ta përgatisni vetë një të tillë

Mos harxhoni para në spa. Ju mund ta bëni lëkurën tuaj të butë duke përgatitur një krem trajtues duke kombinuar këto përbërës: 4 lugë sheqer ose kripë dhe 3 lugë vaj ulliri. Shtoni edhe pak livando për aromë.

6 truke bukurie që çdo vajzë duhet t’i dijë

Përpara se të bëni dush, masazhoni lëkurën tuaj me këtë maskë dhe shplahuni me ujë të ngrohtë.

Kujdesuni për buzët tuaja

6 truke bukurie që çdo vajzë duhet t’i dijë

Buzët tuaja duhet të jenë të buta dhe të përkujdesura që buzëkuqi të qëndrojë mirë. Përzieni sheqer kaf, vaj ulliri dhe ekstrakt vanilje. Masazhojini buzët me këtë përzierje.

Kurrë mos blini një fondatinë, një ton më të errët se ngjyra e lëkurës tuaj dhe mos aplikoni shumë pudër6 truke bukurie që çdo vajzë duhet t’i dijë

Mjaft aplikuat shumë pudër mbi fondatinën. Ndryshe fytyra jote do duket shumë e thatë.

Ju mund ta bëni buzëkuqin tuaj të qëndrojë më gjatë vetëm me një truk

6 truke bukurie që çdo vajzë duhet t’i dijë

Për t’ju shmangur aplikimit të buzëkuqit çdo një orë, vendosni një letër mbi buzë dhe aplikoni pak pudër.

Përdorni vazelinë për të hequr makiazhin

6 truke bukurie që çdo vajzë duhet t’i dijë

Vendosni pak vazelinë në një pambuk dhe pastroni fytyrën. Ky truk heq edhe makiazhet kundra ujit.