10 martesat me te ‘cmendura’ te Hollivudit

Nga celebrimet martesore me te shkurtra e deri tek ato me te frikshmet Nga Pamela Anderson, Michael Jackson, Elizabeth Taylor e deri tek Larry King “Mbreti” i CNN, Larry King ka qene gjithnje pjese e listave te njerezve me te divorcuar ne bote, por lajmi i fundit se ai po divorcohet serish nga gruaja e tij e tete e ka sjelle serish ne qender te vemendjes.

Kur je nje moderator i famshem per 25 vjet rresht dhe karizmatik si Larry King eshte e natyrshme te takosh disa njerez, te cilet te doje te martoheshe.

King-ut i ka ndodhur tete here nje gje e tille. Pergjate jetes se tij ka kaluar ne shtate martesa, pa permendur ndonje fejese te pakurorezuar perfundimisht dhe marredheniet e tij te shumta. Numri i martesave te tij eshte dhe numri i femijeve qe keto lidhje i kane dhuruar. Bashkeshortja e tij e pare ishte Frada Miller, me te cilen u martua menjehere pas mbarimit te shkolles se mesme ne vitin 1952, martese e cila u anulua.

Me pas ai u martua ne vitin 1959 me Shawn Southwic, me te cilen pati dy djem. Martesa e tij e dyte me Julie Alexander ne 1989, perfundoi pas tre vjetesh, pasi ajo e akuzoi ate per shpifje. Ne kalvarin e martesave te tij perfshihen Sharon Lepore, me te cilen qendroi tete vjet i martuar.

Gjithashtu me pare ai ishte i martuar me nje prej modeleve te “Playboy”, Alene Atkins, me te cilin qendroi dy vjet i martuar dhe pati nje vajze. Por, edhe Elizabeth Taylor, aktorja me sy ngjyre vjollce, e cilesuar si nje nder femrat me te bukura te te gjitha koherave dhe aktorja me e paguar ne vitin 1963, perveç karrieres se ndritur, shquhet dhe per numrin e larte te martesave, qe arrin ne tete.

Martesa e saj e pare ka qene me trashegimtarin e dinastise se hoteleve, Conrad Hilton, ne vitin 1950, dhe ka zgjatur vetem nje vit. Me pas ajo eshte martuar me Michael Wilding, nje vit me pas, martese kjo qe ka zgjatur pese vjet, per te perfunduar ne vitin 1957.

Bashkeshorti i saj i trete ka qene producenti Mike Todd, i cili humbi jeten vetem nje vit me pas. Duket se Liz Taylor nuk e ka pasur zakon te mbante gjate zi per martesat e saj te deshtuara apo te humbura, duke qene se vetem nje vit me pas u martua serish per te vazhduar nje gje te tille deri sa numri te arrinte ne tete.

Mendohet se dashuria e saj me e madhe ka qene Richard Burton, me te cilin u njoh ne xhirimet e filmit “Kleopatra” dhe me te cilin u martua e divorcua dy here. Por, keto jane dy prej shembujve te martesave jo-funksionale ne Hollivud, sepse lista e martesave te pazakonta eshte e gjate.

Kengetarja e njohur Britney Spears vitet e fundit ka qene protagoniste e skandaleve te vazhdueshme. Ne vitin 2004 ajo tronditi gjithe adhuruesit e saj, kur u martua ne Las Vegas me nje shokun e shkolles se mesme. Martesa u anulua te nesermen pasi te dy kishin qene te dehur, kur ishin martuar.

Lisa Marie Presley e Michael Jackson u konsideruan qe ne momentin e pare nje bashkim i çuditshem. Ajo u shfaq ne videon e tij “You are not alone” ne vitin 1995 e mbuluar vetem me nje çarçaf. Ata u martuan 12 dite pasi ajo u nda nga bashkeshorti i saj i pare, Danny Keough, por nuk zgjati shume.

Martesa me e shkurter Britney Spears dhe Jason Alexander Martesa: 2 dite

Kengetarja e njohur Britney Spears vitet e fundit ka qene protagoniste e skandaleve te vazhdueshme. Ne vitin 2004 ajo tronditi gjithe adhuruesit e saj, kur u martua ne Las Vegas me nje shokun e shkolles se mesme. Martesa u anulua te nesermen pasi te dy kishin qene te dehur, kur ishin martuar.

Me shume martesa Larry King dhe Elizabeth Taylor 8 martesa secili

Larry King dhe Elizabeth Taylor mund te quhen te dy te martuar seriale. Te dy jane martuar tete here me shtate persona. Por, Elizabeth mban rekordin sepse ajo eshte divorcuar tete here. King eshte akoma i martuar, per momentin te pakten. Bashkeshortja e tij ka kerkuar divorcin ne pranvere, por ata jane pajtuar serish.

Shpenzimi me i kote i parave Liza Minnelli dhe David Gest

Shpenzimet: 3.5 milione dollare. Ceremonia e marteses se Minelli-t, e cila eshte vajza e Judy Garland, ishte e mbushur me yje te spektaklit dhe kushtoi 3.5 milione dollare. Deshmitar i çiftit ishte Michael Jackson. Martesa zgjati vetem 16 muaj, nderkohe qe divorci zgjati per vite te tera, ku dy bashkeshortet hodhen balte mbi njeri tjetrin.

Martesa me e çuditshme Pamela Anderson dhe Tommy Lee

Pamela Anderson dhe Tommy Lee u martuan ne vitin 1995 pas kater ditesh qe shoqeroheshin bashke. Ata nuk perdoren unaza por bene tatuazh emrat e tyre. Martesa eshte shoqeruar me dhune, me videokaseta seksi dhe ndarje te zhurmshme, per t’u kthyer serish bashke e per t’u ndare prape.

Divorci me i piset Alec Baldwin dhe Kim Basinger

Alec Baldwin dhe Kim Basinger u njohen ne vitin 1990, anuluan fejesen ne vitin 1992, u martuan ne vitin 1993, sollen ne jete nje femije ne vitin 1995 dhe ne vitin 2001 u perfshine ne nje beteje te shemtuar divorci. Ata thane gjera te tmerrshme per njeri tjetrin duke futur ne mes te gjithe kesaj beteje dhe vajzen e tyre.

Çifti me i çmendur Spencer Pratt dhe Heidi Montag

Ata jane ndare, por mund te quhen serish si çifti me i çmendur i Hollivudit. Ajo vendosi te bente 10 operacione plastike ne nje dite te vetme duke u transformuar ne nje krijese te panjohur. Dhe ne gjithe kete proces, Spencer ishte i pranishem duke dokumentuar ngjarjen me nje kamera dore. Ata shquhen per dramat e tyre te sajuara e te vena ne skene para paparaceve.

Bashkimi vjen nga droga Whitney Houston dhe Bobby Brown

Dikur ajo ishte kengetarja me ze te arte. E bukur dhe me nje ze qe “ngjallte te vdekurit” ajo mund te kishte gjithe boten nen kembet e saj. Por, dashuria per ish-bashkeshortin e saj e beri qe te futej ne nje martese te droguar, ku ajo pranoi se kishin perdorur kokaine dhe marijuane per 14 vjet te marteses se tyre.

Çifti me i çuditshem  Lisa Marie Presley dhe Michael Jackson

Lisa Marie Presley e Michael Jackson u konsideruan qe ne momentin e pare nje bashkim i çuditshem. Ajo u shfaq ne videon e tij “You are not alone” ne vitin 1995 e mbuluar vetem me nje çarçaf. Ata u martuan 12 dite pasi ajo u nda nga bashkeshorti i saj i pare, Danny Keough, por nuk zgjati shume.

Romanca me e frikshme Woody Allen dhe Soon Yi

Regjisori i famshem Woody Allen shkaktoi nje turbullire te madhe ne vitin 1992, kur doli ne drite fakti se ai kishte nje marredhenie me vajzen e adoptuar adoleshente te te dashures se tij prej 12-vjetesh, Mia Farrow. Farrow e mesoi per lidhjen pasi gjeti fotot nudo te vajzes ne apartamentin e Allen. Ata u martuan ne vitin 1997.

Martesa ne te cilen s’besojme Tom Cruise dhe Katie Holmes

Tom Cruise dhe Katie Holmes u fejuan vetem dy muaj pasi filluan te dilnin bashke, pasi ai u hodh ne divanin e Oprah e pasi po pesonte nje rrenim mediatik, per shkak se kishte sulmuar Brooke Shields per perdorimin e qetesuesve e pasi kishte pushuar nga puna publicistin e tij. Ne ato kohe sillej si i çmendur dhe i duhej nje imazh i paster si ai i Holmes per t’u rehabilituar.